{becssg}galerije/2010/sajam_meda_NS_2010{/becssg}

festival_meda_NS
Društvo pčelara "Jovan Živanović" i Grad Novi Sad nastavljaju tradiciju Festivala meda, i u
centru grada, u Zmaj Jovinoj ulici, od 17. do 19. septembra organizovali su 16. Festival meda Novi Sad 2010. U "najslađoj" ulici smestilo se 89 izlagača, iz gotovo svih krajeva Srbije i iz Trebinja.

sajam_sombor_mala18. Međunarodni sajam pčelarstva u Somboru održran je 28. i 29. avgusta u gradskoj hali ˝Mostonga˝ na periferiji Sombora. Sajam je otvorio gradonačelnik Sombora Nemanja Delić, a gostima i izlagačima iz Bosne, Crne Gore, Mađarske i Srbije (njih oko 50) su se obratili predsednik PU ˝Bačka˝ Sombor Milorad Prijić, predsednik SPOV-a Nedeljko Stevanović.

grb_srbije
Na osnovu čl. 111 stava 7 Zakona o veterinarstvu (Službeni glasnik RS, br. 91/05 I 30/10) Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva donelo je Pravilnik o opštim i posebnim uslovima higijene hrane za životinje

zrenjanin1
U organizaciji pčelarskih društava “Milivoj Bugarski“ iz Zrenjanina i “AKAC” iz Mužlje pod pokroviteljstvom gradske uprave Zrenjanin, SPOS-a i SPOV-a, održan je u Zrenjaninu na Trgu Slobode od 15. do 17. oktobra tradicionalni VI „Festival meda Zrenjanin 2010".

spis_stari
Novi Zakon o zaštiti potrošača objavljen je u „Službenom glasniku Republike Srbije“ br.73 /10 od 12. oktobra 2010.godine. br.73 /10 od 12. oktobra 2010. godine

ministar_poljoprivrede
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS dr Saša Dragin doneo je Pravilnik o uslovima i načinu gajenja i selidbi pčela, sadržini uverenja o transportu, kao i o uslovima za izdavanje ...

zrenjanin
Društva pčelara "Milivoj Bugarski" iz Zrenjanina i "Akac"iz Mužlje u periodu od 15. do17.oktobra 2010. godine pod pokroviteljstvom gradske uprave Zrenjanin, SPOS-a i SPOV-a, organizuje na Trgu Slobode u Zrenjaninu, tradicinalni "VI FESTIVAL MEDA-ZRENJANIN 2010".

Odaci-grb
Pčelarsko društvo „Suncokret“ iz Odžaka organizuje, pod pokroviteljstvom opštine i turističke organizacije, 16. oktobra 2010. god. V Festival meda.

Rbr. Ime i prezime nagrađenog Pčelarsko društvo Godina
1. PETKOVIĆ STANOJE Društvo pčelara„Nikola Mileusnić" Ruma 2007
2. OLAH JOŽEF Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2007
3. VUČEN MILENKO Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
4. JERKOVIĆ DRAGAN Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
5. OVUKA MILAN Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
6. HOLJEVAC ZVONKO Društvo pčelara „Jovan Živanović" Sremska Mitrovica 2007
7. RAKIĆ NIKOLA Udruženje pčelara „Roj" Inđija 2007
8. RUŠNOV RADENKO Udruženje pčelara „Roj Inđija 2008
9. ĐERMAN ANDRAŠ Pčelarsko društvo „Akac" Mužlja 2008
10. SLOBODAN KOSOVAC Savetnik pokrajinskog sekretara za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Izvršnog veća AP Vojvodine Novi Sad 2008
11. SLOBODANKA BRANKOB Rukovodilac službe marketinga JP „SPC Vojvodina Novi Sad 2008
12. MARINA STANIVUK Saradnik službe marketinga JP „SPC Vojvodina" Novi Sad 2008
13. NATAŠA RADUSIN Asistent na katedri za francuski jezik i književnost, odseka za Romanistiku, Filozofski fakultet Novi Sad 2008
14. MIHAJLO HANGODI 1935 Društvo pćelara „Starčevo" Starčevo 2009
15. KOSTA AĆA 1946 Društvo pćelara „Starčevo" Starčevo 2009
16. ČEDOMIR TOPIĆ 1952 Udruženje pčelara „Roj" Inđija 2009
17. DUŠAN ČIPČIĆ 1951 Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2009
18. MILAN ĆOPIĆ 1959 Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2009
19. DRAGAN ĆALIĆ 1955 Društvo pčelara „Nikola Mileusnić" Ruma 2009
20. Nikola Petrović Društvo pčelara „Roj“    Inđija 2010
21. Zulić Radošević Asima Društvo pčelara„Nikola Mileusnić“    Ruma 2010
22. Radovanj Injac Društvo pčelara„Kikinda“    Kikinda 2010
23. Milan Tadić Društvo pčelara„Starčevo“    Starčevo 2010
24. Eržebet Terek Društvo pčelara„Vrbas“    Vrbas 2010
25. Radivoje Milutinović Društvo pčelara„Pančevo“    Pančevo 2010
26. Lučijan Kračun Društvo pčelara„Bagrem“    Alibunar 2010
27. Jan Tordai Društvo pčelara „Včela-Pčela“    Bački Petrovac 2010
28. Milenko Gićanov Društvo pčelara„Šid“    Šid 2010
29. Dejan Kojić Pomoćnik predsednika opštine Šid    Šid 2010
30. Jan Sabo Državni sekretar u ministarstvu rada i socijalne politike Republike Srbije    Bački Petrovac 2010
31. „Big Bul“        Bačinci 2010


povratak na nagrade i priznanja

Rbr. Ime i prezime nagrađenog Pčelarsko društvo Godina
1.   DRUŠTVO PČELARA  „NIKOLA MILEUSNIĆ" RUMA 2006
2. Dr  VLADIMIR MIKLIČ Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2006
3. ŠTRBAC ILIJA Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2006
4. ROHAČEK JOSIP Društvo pčelara "Dunav" APATIN 2007
5.   UDRUŽENJE PČELARA „KIKINDA“  KIKINDA 2007
6. KARANOVIĆ NEĐO, posmrtno Udruženje pčelara „Kikinda“  KIKINDA 2007
7. KOBERSKI  JOSIP Pčelarsko udruženje „Bačka“ SOMBOR 2007
8. MILENKOVIĆ JOVAN Pčelarsko udruženje „Bačka“ SOMBOR 2007
9.   POKRAJINSKI SEKRETARIJAT ZA POLJOPRIVREDU, VODOPRIVREDU I ŠUMARSTVO Izvršno veće Vojvodine Novi Sad 2008
10.   POLJOPRIVREDNI FAKULTET NOVI SAD 2008
11.   Društvo pčelara „Starčevo“        Starčevo 2010
12. Aleksandar Nikolić                Društvo pčelara „Pančevo“  Pančevo 2010
13. Slavujka Ilić Društvo pčelara „Pančevo“    Pančevo 2010
14.   Opština Ruma 2012


povratak na nagrade i priznanja

Rbr. Ime i prezime nagra đenog Pčelarsko društvo Godina
1. MARIĆ NIKOLA Društvo pčelara „Nikola Mileusnić" Ruma 2007
2. PERIŠKIĆ ŽELJKO pčelarsko društvo „Pčela" Bački Monoštor 2007
3. OBRADOVIĆ DUŠAN Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2007
4. KOVALSKI MILOMIR Udruženje pčelara "Kikinda" Kikinda 2007
5. ĆATIĆ DRAGAN Udruženje pčelara "Kikinda" Kikinda 2007
6. ŠKULJEC PAVLE Udruženje pčelara "Kikinda" Kikinda 2007
7. BIROVLJEV MILORAD Društvo pčelara „Jovan Živanović" Sremska Mitrovica 2007
8. ĆULIBRK SLOBODAN Udruženje pčelara „Roj" Inđija 2007
9. TORMA NANDOR Pčelarsko društvo „Akac" Mužlja 2007
10. RADIĆ DRAGOLJUB Udruženje  pčelara „Roj" Inđija 2008
11. TOLJAGIĆ MILE Društvo pčelara „Nikola Mileusnić" Ruma 2008
12. ISKRIN BRANKO Pčelarsko društvo „Vrbas" Vrbas 2008
13. TORKOLI FLORIJAN Pčelarsko društvo „Akac" Mužlja 2008
14. HOLO FERENC Udruženje pčelara „Pčela-Mehečke" Stara Moravica, Pačir i Krivaja 2008
15. VLADIMIR SAKA Č 1974 Pčelarsko društvo „Vrbas" Vrbas 2009
16. SVETKO ŠTRBAC 1954 Pčelarsko društvo „Vrbas" Vrbas 2009
17. PUNIŠA JOVIĆ 1957 Društvo pčelara „Starčevo" Starčevo 2009
18. ZLATKO RADO ČAJ 1962 Društvo pčelara „Starčevo" Starčevo 2009
19. STEVAN PRECEP 1949 Udruženje  pčelara „Roj" Inđija 2009
20. SAVA MALETIN 1948 Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2009
21. RADE STEVANOVIĆ 1964 Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2009
22. RADE ĆUJIĆ 1952 Društvo pčelara „Nikola Mileusnić" Ruma 2009
23. Milan Stanišić Društvo pčelara „Roj“ Inđija 2010
24. Boris Bogdanović Udruženje pčelara „Kikinda“    Kikinda 2010
25. Dobre Trajković Društvo pčelara „Starčevo“    Starčevo 2010
26. Milan Čađenović Društvo pčelara „Vrbas“    Vrbas 2010
27. Jožef Pece „Szigeti Sandor“ Društvo pčelara  Temerin 2010
28. Nova Mihajlov Društvo pčelara  „Pančevo“    Pančevo 2010
28. Mr Stojan Anđelković Društvo pčelara „Jovan Živanović“    Novi Sad 2010
29. Ristović Radovan Udruženje pčelara "Starčevo" Starčevo 2012
30. Miljić Radivoje Udruženje pčelara "Vrbas" Vrbas 2012
31. Matvišen Slavko Udruženje pčelara "Roj" Inđija 2012
32. Radošević Nikola Društvo pčelara "Nikola Mileusnić" Ruma 2012
33. Nemeš Ištvan Udruženje pčelara "Tamaško Jožef" Bogojevo 2012


povratak na nagrade i priznanja

Rbr. Ime i prezime nagrađenog
Pčelarsko društvo                                      
Godina
1. VELIMIROV BOGOLJUB Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
2. CIRIĆ MILORAD Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
3. BAKOŠ LAJOŠ Društvo pčelara „Akac" Mužlja 2007
4. MILIVOJ MARKOV

Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda

2009
4. Veselin Jović Udruženje pčelara „Kikinda“  Kikinda 2010


povratak na nagrade i priznanja

Rbr. Ime i prezime nagrađenog Pčelarsko društvo Godina
1. EMAN VENDEL Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2007
2. JOVIĆ VESELIN Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
3. BEREŽNI MITAR Društvo pčelara „Jovan Živanović" Sremska Mitrovica 2007
4. VAN ČEK FRANJA Pčelarsko društvo „Pčela" Bački Monoštor 2007
5. NEMAČINSKI DANIL Pčelarsko društvo „Vrbas" Vrbas 2008
6. DANIJEL PETROVIĆ Pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Vojvodine Izvršno veće Vojvodine, Novi Sad 2008
7. Dr VLADIMIR MIKLIČ Rukovodilac odeljenja za uljane kulture Institut za ratarsvo i povrtarstvo Novi Sad 2008
8. Janoš Balint Pčelarsko društvo „Akac“ Mužlja 2010.
       


povratak na nagrade i priznanja

Rbr. Ime i prezime nagrađenog Pčelarsko društvo Godina
1. JAVORAC STANIMIR Društvo pčelara „Nikola Mileusnić" Ruma 2007
2. SUBOTIĆ PETAR Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2007
3. LAZIĆ DRAGAN posm. Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
4. KAURIN BRANKO Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
5. STJEPANOVIĆ ŽIKA Udruženje pčelara „Kikinda" Kikinda 2007
6. DŽMURA MITAR Društvo pčelara „Jovan Živanović" Sremska Mitrovica 2007
7. BALINT JANOŠ Društvo pčelara „Akac" Mužlja 2007
8. PAŠIĆ STIPAN Pčelarsko društvo „Pčela" Bački Monoštor 2007
9. PANIĆ BRANISLAV Pčelarsko društvo "Jovan Živanović" Novi Sad 2007
10. POPOVIĆ RATKO Društvo pčelara „Nikola Mileusnić" Ruma 2008
11. ROGANOVIĆ ČEDOMIR Pčelarsko društvo „Vrbas" Vrbas 2008
12. POŽARI GEZA Društvo pčelara „Akac" Mužlja 2008
13. KONČAR MOMČILO posmrtno 2008
14. STEFANOVIĆ SVETOZAR-BATA posmrtno 2008
15. KAPOR VOJISLAV član Izvršnog odbora 2008
16. PERIŠKIĆ IVAN član Izvršnog odbora 2008
17. ĆUKALOVIĆ DEJAN član Izvršnog odbora 2008
18. SMILJANIĆ PETAR član Nazornog odbora 2008
19. DIMITRIJE VELJOVIĆ Pčelarsko društvo „Vrbas" Vrbas 2009
20. RADOMIR POPOVIĆ Udruženje pčelara „Roj" Inđija 2009
21. SLAVOLJUB POKRAJAC Društvo pčelara „Dunav" Apatin 2009
22. Branislav Bežanović Društvo pčelara „Roj“    Inđija 2010
23. Berberina Marko Društvo pčelara „Nikola Mileusnić“    Ruma 2010
24. Dimitrije Markovljev Udruženje pčelara „Kikinda“    Kikinda 2010
25. Orešković Paja Društvo pčelara „Starčevo“  Starčevo 2010
26. Ilija Zeng Društvo pčelara „Pančevo“  Pančevo 2010
27. Nandor Torma Društvo pčelara „Akac“  Mužlja 2010
       


povratak na nagrade i priznanja

korica_pcelarski_zurnal
Izašao je novi broj ilustrovanog časopisa za pčelarsku kulturu PČELARSKI ŽURNAL, trobroj za oktobar, novembar i decembar.

pcelarstvo_tasmajdan_2010


Izložba "Pčelarstvo Tašmajdan 2010" se održava od 30. septembra 2010. do 03. oktobra 2010 ...

vlada1
Ministarstvo poljoprivrede donelo je Pravilnik o načinu vršenja veterinarsko-sanitarnog pregleda i kontrole životinja pre klanja i proizvoda životinjskog porekla, koji propisuje da pčelari više nemaju obavezu laboratoriskog pregleda  pčela na varou, ...

grb_srbije_maliTahograf u pčelarskim vozilima više nije obavezan

Na osnovu člana 7. stav 2, člana 131. stav 1. i člana 246. stav 6. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima ("Službeni glasnik RS", br. 41/09 i 53/10) ,ministar za infrastrukturu je doneo: Pravilnik o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila ….

festival_meda_NS
Od 17. do 19. septembra, u Novom Sadu, održaće se tradicionalni FESTIVAL MEDA