R.br. Ime i prezime Mesto i telefon Teme
1. Dr Nada Plavša

Novi Sad 066/643-5896 

1. Bolesti pčela i pčelinjeg Legla

2. Kvalitet meda

3. Dopunska ishrana pčela

2. Mr Stojan Anđelković

Novi Sad  021/897-095, 063/1897-095, 060/5897-095

1. Integralna zaštita pčelinjih društava od varoe

2. Primena oksalne kiseline

3. primena mravlje kiseline

4. Biotehničke mere za suzbijanje varoe

5. Savremena pčelarska praksa

6. Pčele i zakon

7. Klimatske promene
3. Dušan Vorgić

Novi Sad 021/372-277, 063/779-3439

1. Praktično pčelarenje AŽ košnicama
4. Dr Vladimir Miklič Novi Sad, Institut za  ratarstvo i povrtarstvo Zavod za uljane kulture 021/489-8414  064/820-5742, 063/775-5967 1. Suncokret-ukras naših polja i nezamenljiva pčelinja paša
5. Dr Nenad Dušanić Novi Sad Institut za ratarstvo i povrtarstvo, Zavod za uljane kulture 022/489-8400 1. Suncokret  nezamenjljiva pčelinja paša
6. Dr Saša Orlović Novi Sad  021/540-382, 540-383, 540384, 063/1276-158 1. Medonosno drveće i žbunje
7. Vladimir Hunjadi Petrovaradin 021/433-271, 063/869-9978

1. Sprečavanje rojidbenog nagona za sve tipove košnica sa pokretnim saćem

2. Biološka zaštita od varoe.

3. Uništavanje varoe aerosolom

4. Tehnika pčelarenja AŽ košnicom

8. Đorđe Mrkić Veternik 021/824-220, 063/534-3230

1. tehnika pčelarenja sa ciljem povećanja kvaliteta i kvantiteta proizvoda

2. Pćelarenje  Až košnicom uz ograničavanje matice (rad sa kasetom-više meda)

9 Živoslav Stojanović Subotica 024/753-771 063/510-598

1.Hidro-geološko-medicinski uticaj na lučenje nektara,

2. Priprema društva za glavnu suncokretovu pašu,

3. Rad na pčelinjaku u toku godine

10. Jožef Agardi Subotica, 024/555-861, 063/869-5558

1.Monitoring prirodnog opadanja varoe na različitim lokalitetima  Vojvodine

2. Dobra pčelarska praksa

11. Dr med. Vidoje Kulić Sombor, 025/442-981, 064/239-8747

1. Reakcija organizma čoveka na pčelinji ubod i prva pomoć,

Desenzibilizacija (smanjenje i otklanjanje alergije) alergičnih osoba na pčelinji otrov

12. Dragoslav Bugarski Bačko Petrovo Selo,   021/803-597, 063/599-047

1.Tehnologija pčelarenja LR košnicama, uz prikaz video filma,

2. Uzgoj matica za sopstvene potrebe Jenterovim aparatom

13. Danča Marković Karavukovo, 025/762-404

1.Buđenje i porast razvoja pčelinjih društava,

2. Ekonomika pčelarenje LR košnicama sa Snelgrovom daskom i borba za visoke prinose

14. Mirko Spasojević Tomislavci, 024/728-148, 024/711-253

1. Radovi na stacionarnom pčelinjaku i isplativost hobi pčelinjaka,

2. Primena računara u pčelarstvu,

3. Savremeno organizovanje i vođenje udruženje pčelara

15. Mr Naum Bandžov Maradik, 022/506-676, 063/599-260

1. Biološko-ekološko pčelarenje LR i DB  košnicom,

2. Visoka tehnologija rada LR i DB košnicom za dobijanje prinosa pčelinjih proizvoda,

3. Suzbijanje bolesti pčelinjeg legla tehnološko-biološko preventivno genetskim metodama bez upotrebe lekova

16. Goran Grbić Sremska Mitrovica, 022/212-881, 064/390-9705

1. Racionalna košnica za savremeno pčelarenje, Farerova košnica,

2. Paketni rojevi i naseljavanje košnica  paketnim rojevima

17. Dejan Ćukalović Inđija, 022/559-550, 063/750-1214

1. Rad na pčelinjacima jesen/zima

2. Ram građevnjak-razlog više

3. Do dobre matice na manjem pčelinjaku

18. Toma Pavlić Ruma, 022/471-675, 022/579-569, 063/512-932 1. Praktična upotreba lekova u borbi protiv bolesti pčela
19. Vojislav Kapor Mišićevo, 063/513-459 1. Rad sa LR i AŽ košnicama