Dana 17.03.2018. godine u vremenu od 11:00 do 15:00 časova, Savez pčelarskih organizacija Vojvodine u Velikoj sali Skupštine Vojvodine,u Novom Sadu organizovao je seminar za svoje članove.


Naziv seminara:
HIGJENSKO SANITARNI USLOVI I ISHRANA PČELA U FUNKCIJI KVALITETA I BEZBEDNOSTI PČELINJIH PROIZVODA

Predavači Prof. dr Zoran Stanimirović i dr vet.med. Uroš Glavinić su četiri sata držali pažnju pčelarima koji su napunili prelepu skupštinsku salu Autonomne pokrajine Vojvodine. Nakon završetka predavanja pčelari su uradili izlazni test gde je 169 pčelara dobilo sertifikat o uspečno položenom seminaru i stečenom znanju. U toku predavanja predstavljena je kompanija EVROTOM i njen proizvodni program.

Katedra za biologiju Fakulteta veterinarske medicine, Univerzitet u Beogradu i Saveza pčelarskih organizacija Srbije pod sponzorstvom logističara u pčelarstvu i ovog proleća su organizovali deset besplatnih predavanja za pčelare Srbije.Od toga u Vojvodini su organizovana tri predavanja dva u Novom Sadu i jedno u Subotici.

Spisak pčelara koji su dobili sertifikate:

1. DP Jovan Živanović Novi Sad 19

1. Đorđe Mrkić
2. Lukić Nenad
3. Milomir Mitrović
4. Nikola Grujić
5. Ivan Mihalić
6. Milan Suvačarev
7. Simeunović Ljubomir
8. Vlada Mudri
9. Dušan Vorgić
10. Aleksandar Radolbić
11. Radomir Lazić
12. Damjanović Mićo
13. Milan Popović
14. Ivan Hovanec
15. Tomaš Demrovski
16. Milan Bulajić
17. Okulić Nikola

2. DP Novi Bečej 5

1. Lajoš Pavić
2. Ivica Stojšin
3. Željko Ostojić
4. Jožef Guci
5. Milan Vujackov

3. DP Sigeti Šandor Temerin 10

1. Ištvan Kurcinak
2. Ferenc Šarok
3. Đukić Rajko
4. Zoltan Kurcinak
5. Jožef Šarok
6. Petar Šetalo
7. Laslo Elek
8. Bela Kočička
9. Zoltan Bapković
10. Čaba Dujmović

4. DP Avram Maksimović Sombor 26

1. Aleksandar Kovač
2. Marko Filakov
3. Andrija Nedeljković
4. Dragica Mastilović
5. Ratko Bratić
6. Mirko Sikima
7. Čaba Sakač
8. Rade Dragnić
9. Petar Čović
10. Vitomir Rajić
11. Jožef Tar
12. Janko Komadina
13. Stevan Selak
14. Ilija Trebješanin
15. Radomir Malbaški
16. Milorad Prijić
17. Milorad Mastilović
18. Marinov Stevan
19. Dušan Šaponja
20. Siniša Karać
21. Franja Šolar
22. Anđelko Martinov
23. Bojan Zurković
24. Josip Šantor
25. Milovan Sandić
26. Koberski Josip

5. DP Cvet Banata Lazarevo 2

1. Anica Batinić
2. Goran Krstić

6. PD Suncokret Srbobran 6

1. Nemanja Pejčić
2. Aleksandar Mijin
3. Lazar Stepanov
4. Aleksandar Pavlić
5. Dragan Kurjački
6. Velimir Maričić

7. DP Nektar Novo Miloševo 7

1. Veskov Milan
2. Predrag Moldovan
3. Florijan Marijaš
4. Vladimir Mirkov
5. Eržebet Tot
6. Todor Popov
7. Dragan Stojanov

8. PU Podružnica Pančevo 10

1. Slobodan Lazarević
2. Stanko Stefanović
3. Dragan Despotovski
4. Delić Stojko
5. Veličkovski Zoran
6. Šandor Biro
7. Biljana Babić
8. Petar Trajković
9. Miroslav Adamović
10. Vojkan Milutinović

9. DP Roj Inđija 17

1. Marko Praštalo
2. Dušan Vujanić
3. Dejan Čukalović
4. Čedomir Topić
5. Dragan Vučenović
6. Igor Pervan
7. Predrag Aleksić
8. Mladen Repić
9. Nebojša Čukalović
10. Bogoljub Čukalović
11. Zoran Đurić
12. Lukač Milan
13. Stevan Precep
14. Miodrag Gabrić
15. Aleksandar Lavrek
16. Vitomir Simović
17. Nikola Dubaić

10. PD Milivoj Bugarski Zrenjanin 5

1. Duško Milošević
2. Milan Čokić
3. Borivoje Starčević
4. Vladimir Balint
5. Dragan Pajić

11. DP Pčela Stara Moravica, Pačir 7

1. Tomislav Papić
2. Ferenc Hollo
3. Đeno Makai
4. Zoran Zvekan
5. Horak Šandor
6. Lajoš Koša
7. Svetislav Kondić

12. DP Čela Čelarevo 6

1. Nikola Petrović
2. Rade Zavišić
3. Marjanović Zoran
4. Đumić Nena
5. Vladislav Kukučka
6. Stajčić Milan

13. OP Kikinda iz Kikinde 10

1. Nikola Samardžija
2. Vladimir Kovačević
3. Mlađen Mićić
4. Duško Janjić
5. Predrag Varađanin
6. Dragan Bates
7. Slavica Dangubić
8. Saša Čolak
9. Putnik Ivan
10. Zlatko Popetru

14. DP Pčela Bačka Palanka 5

1. Stevan Živanović
2. Stevan Rajak
3. Nikola Dukić
4. Obradović Desanka
5. Zdravko Obradović

15. PD Banatska matica Sečanj 6

1. Nevena Dori
2. Ranko Marjanović
3. Spasoje Jokanović
4. Zlatomir Tomić
5. Saša Ćosić
6. Radomir Vlačo

16. PD Srem Nikinci 5

1. Nebojša Božić
2. Kosijer Petar
3. Đura Molnar
4. Simić Stevan
5. Saša Fekete

17. UP Matica Banatsko Veliko Selo 2

1. Marko Sekulić
2. Atila Gačka

18. UP Mostonoga Bač 2

1. Slavica Jurišić
2. Željko Jurišić

19. DP Titel iz Titela 1

1. Zoran Stojičić

20. UP Šid iz Šida 4

1. Bogdan Čemerlić
2. Milenko Stanić
3. Goran Jurek

21. DP Rusanda Melenci 5

1. Dragan Ilisin
2. Duško Kevrešan
3. Miodrag Milivojev
4. Miomir Vujović
5. Milan Popov

22. PD Pčela Bački Monoštor 1

1. Stevan Štrangar

23. DP Dunav Apatin 2

1. Danilo Pavićević
2. Đuro Kovačić

24. DP Jovan Živanović Sremski Karlovci 5

1. Saša Pjević
2. Milan Pavlov
3. Dragan Simin
4. Kostin Ljubomir
5. Nemanja Lukić

25. DP Peščara Kovin 3

1. Željko Dinić
2. Blagoje Savić
3. Nebojša Stanković

26. DP Skorenovački nektar Skorenovac 1

1. Erne Kiš

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

EnglishFrançaisDeutschMagyarRomânăRusskiйSrpski jezik