Дана 17.03.2018. године у времену од 11:00 до 15:00 часова, Савез пчеларских организација Војводине у Великој сали Скупштине Војводине,у Новом Саду организовао је семинар за своје чланове.


Назив семинара:
ХИГЈЕНСКО САНИТАРНИ УСЛОВИ И ИСХРАНА ПЧЕЛА У ФУНКЦИЈИ КВАЛИТЕТА И БЕЗБЕДНОСТИ ПЧЕЛИЊИХ ПРОИЗВОДА

Предавачи Проф. др Зоран Станимировић и др вет.мед. Урош Главинић су четири сата држали пажњу пчеларима који су напунили прелепу скупштинску салу Аутономне покрајине Војводине. Након завршетка предавања пчелари су урадили излазни тест где је 169 пчелара добило сертификат о успечно положеном семинару и стеченом знању. У току предавања представљена је компанија ЕВРОТОМ и њен производни програм.

Катедра за биологију Факултета ветеринарске медицине, Универзитет у Београду и Савеза пчеларских организација Србије под спонзорством логистичара у пчеларству и овог пролећа су организовали десет бесплатних предавања за пчеларе Србије.Од тога у Војводини су организована три предавања два у Новом Саду и једно у Суботици.

Списак пчелара који су добили сертификате:

1. ДП Јован Живановић Нови Сад 19

1. Ђорђе Мркић
2. Лукић Ненад
3. Миломир Митровић
4. Никола Грујић
5. Иван Михалић
6. Милан Сувачарев
7. Симеуновић Љубомир
8. Влада Мудри
9. Душан Воргић
10. Александар Радолбић
11. Радомир Лазић
12. Дамјановић Мићо
13. Милан Поповић
14. Иван Хованец
15. Томаш Демровски
16. Милан Булајић
17. Окулић Никола

2. ДП Нови Бечеј 5

1. Лајош Павић
2. Ивица Стојшин
3. Жељко Остојић
4. Јожеф Гуци
5. Милан Вујацков

3. ДП Сигети Шандор Темерин 10

1. Иштван Курцинак
2. Ференц Шарок
3. Ђукић Рајко
4. Золтан Курцинак
5. Јожеф Шарок
6. Петар Шетало
7. Ласло Елек
8. Бела Кочичка
9. Золтан Бапковић
10. Чаба Дујмовић

4. ДП Аврам Максимовић Сомбор 26

1. Александар Ковач
2. Марко Филаков
3. Андрија Недељковић
4. Драгица Мастиловић
5. Ратко Братић
6. Мирко Сикима
7. Чаба Сакач
8. Раде Драгнић
9. Петар Човић
10. Витомир Рајић
11. Јожеф Тар
12. Јанко Комадина
13. Стеван Селак
14. Илија Требјешанин
15. Радомир Малбашки
16. Милорад Пријић
17. Милорад Мастиловић
18. Маринов Стеван
19. Душан Шапоња
20. Синиша Караћ
21. Фрања Шолар
22. Анђелко Мартинов
23. Бојан Зурковић
24. Јосип Шантор
25. Милован Сандић
26. Коберски Јосип

5. ДП Цвет Баната Лазарево 2

1. Аница Батинић
2. Горан Крстић

6. ПД Сунцокрет Србобран 6

1. Немања Пејчић
2. Александар Мијин
3. Лазар Степанов
4. Александар Павлић
5. Драган Курјачки
6. Велимир Маричић

7. ДП Нектар Ново Милошево 7

1. Весков Милан
2. Предраг Молдован
3. Флоријан Маријаш
4. Владимир Мирков
5. Ержебет Тот
6. Тодор Попов
7. Драган Стојанов

8. ПУ Подружница Панчево 10

1. Слободан Лазаревић
2. Станко Стефановић
3. Драган Деспотовски
4. Делић Стојко
5. Величковски Зоран
6. Шандор Биро
7. Биљана Бабић
8. Петар Трајковић
9. Мирослав Адамовић
10. Војкан Милутиновић

9. ДП Рој Инђија 17

1. Марко Праштало
2. Душан Вујанић
3. Дејан Чукаловић
4. Чедомир Топић
5. Драган Вученовић
6. Игор Перван
7. Предраг Алексић
8. Младен Репић
9. Небојша Чукаловић
10. Богољуб Чукаловић
11. Зоран Ђурић
12. Лукач Милан
13. Стеван Прецеп
14. Миодраг Габрић
15. Александар Лаврек
16. Витомир Симовић
17. Никола Дубаић

10. ПД Миливој Бугарски Зрењанин 5

1. Душко Милошевић
2. Милан Чокић
3. Боривоје Старчевић
4. Владимир Балинт
5. Драган Пајић

11. ДП Пчела Стара Моравица, Пачир 7

1. Томислав Папић
2. Ференц Холло
3. Ђено Макаи
4. Зоран Звекан
5. Хорак Шандор
6. Лајош Коша
7. Светислав Кондић

12. ДП Чела Челарево 6

1. Никола Петровић
2. Раде Завишић
3. Марјановић Зоран
4. Ђумић Нена
5. Владислав Кукучка
6. Стајчић Милан

13. ОП Кикинда из Кикинде 10

1. Никола Самарџија
2. Владимир Ковачевић
3. Млађен Мићић
4. Душко Јањић
5. Предраг Варађанин
6. Драган Батес
7. Славица Дангубић
8. Саша Чолак
9. Путник Иван
10. Златко Попетру

14. ДП Пчела Бачка Паланка 5

1. Стеван Живановић
2. Стеван Рајак
3. Никола Дукић
4. Обрадовић Десанка
5. Здравко Обрадовић

15. ПД Банатска матица Сечањ 6

1. Невена Дори
2. Ранко Марјановић
3. Спасоје Јокановић
4. Златомир Томић
5. Саша Ћосић
6. Радомир Влачо

16. ПД Срем Никинци 5

1. Небојша Божић
2. Косијер Петар
3. Ђура Молнар
4. Симић Стеван
5. Саша Фекете

17. УП Матица Банатско Велико Село 2

1. Марко Секулић
2. Атила Гачка

18. УП Мостонога Бач 2

1. Славица Јуришић
2. Жељко Јуришић

19. ДП Тител из Титела 1

1. Зоран Стојичић

20. УП Шид из Шида 4

1. Богдан Чемерлић
2. Миленко Станић
3. Горан Јурек

21. ДП Русанда Меленци 5

1. Драган Илисин
2. Душко Кеврешан
3. Миодраг Миливојев
4. Миомир Вујовић
5. Милан Попов

22. ПД Пчела Бачки Моноштор 1

1. Стеван Штрангар

23. ДП Дунав Апатин 2

1. Данило Павићевић
2. Ђуро Ковачић

24. ДП Јован Живановић Сремски Карловци 5

1. Саша Пјевић
2. Милан Павлов
3. Драган Симин
4. Костин Љубомир
5. Немања Лукић

25. ДП Пешчара Ковин 3

1. Жељко Динић
2. Благоје Савић
3. Небојша Станковић

26. ДП Скореновачки нектар Скореновац 1

1. Ернe Киш

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

EnglishFrançaisDeutschMagyarRomânăРусскийСрпски језик